Menu

KENDİNİZİ KEŞFEDİN !

- Others

Keşif kelimesini seçme nedenim, bulunması zor olanı bulduğunuzda keşfetmek kelimesini kullandığımız içindir. Kendimizi keşfetmek ise keşfetme kelimesini keşfetmekten bile daha zordur.
Tarih boyunca insanlar neden yaşadıklarını aramışlar yalnız keşfeden sayısı çok çok az olmuştur. Yalnız amaç uğruna savaşmak illaki elde edeceğimiz anlamına gelmez. Hayatımıza anlam katarız bu şekilde.
Sözlerimiz ilham olur birilerine ve bayrağı teslim alırlar ve kendi iç yolculuklarına çıkarlar.

Amaç ;elde etmek değil elde etmek için çaba harcamaktır.

Mükemmele ulaşamayacak olmamız önümüzdeki tek veridir ve çok ilham verici bir veridir. Sınırımızın olmadığını bilirsek kendimizi daha çok keşfedebiliriz.
Kısacası kendimizi keşfetmemiz mümkün değildir. Hiçbir zaman mükemmele ulaşamayacaksak keşfettiğimizden daha fazlasını keşfetmemiz gerekecek her seferinde. Bundan gereken ilhamı aldığınızda sürekli daha iyisi olursunuz.

Bu yolculuğa adım atarken yalnız olmamaya dikkat edin. Her seferinde engellenmeye çalışanlar, sizi amacınızdan uzaklaştırmak isteyenler olacaktır mutlaka. Yapı gereği hayır demeye evet demeye göre daha meyilliğiz,
pes etmeye daha meyilli olduğumuz gibi.
İnsanların başarısız olma nedenleri ise vazgeçmeleridir.
Doğal olarak vazgeçmemek için yalnız olmamaya dikkat etmelisin. Sizinle aynı amaç uğrunda koşturan bir topluluk bulmak sahip olabileceğiniz en büyük nimettir.

Yaptığınız işe anlam yüklerseniz vazgeçme duygusunu köreltirsiniz. Duvar ustalarının hikayesi yaptığınız işe anlam yüklemeyi çok iyi özetlemektedir. Adamın biri yolda yürürken duvar ören ustaya sorar ne yapıyorsun usta görmüyor musun duvar örüyorum der.
Biraz ilerlediğinde bir usta daha görür ve onada aynı soruyu sorar. Aldığı cevap dünyanın en büyük ve güzel camisini inşa ediyorum olur. Belki sadece bir duvarını örüyor olabilir ama
kendisinin büyük bir amaca hizmet ettiğini düşünüp yaptığı işe anlam katması kendini keşfi esnasında attığı bir adımdır. Yaptıklarınız sizin iç dünyanızın bir yansımasıdır. Aldığınız sonuçlarsa sizin kendi iç dünyanızın ödülüdür
iyiyse iyi kötüyse kötü. İşinize heyecanınızı, aşkınızı katarsanız aldığınız ödüllerin arttığını yani iç dünyanızın daha iyiye gittiğini görürsünüz. O halde amaç ödüller olmamalı,
kendimizi keşfetmeye çalışmak daha mantıklı olacaktır.
Bu sebeple paraya odaklanmak kişinin başarısız olması için en büyük etkendir.

Sonuç olarak;

sizi destekleyecek pozitif insanlarla yaptığınız işe heyecanınızı katarak anlam yüklerseniz kendinizi keşfetmeye başlayacaksınız. Bu iş belli bir iş değildir yaptığınız her işe anlam yükleyebilirsiniz.
Ama sizi destekleyen insanları her işte bulamazsınız bu desteği almak için ben şuan yaptığım işi yapıyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *